بیماری های نوزاد, نوزاد

کودکان کرونا ویروس covid-19 می گیرند؟

کودکان کرونا ویروس covid-19 می گیرند؟

کودکان کرونا ویروس covid-19 می گیرند؟ یکی از سوالاتی می باشد که فکر اکثرا والدین به خود درگیر کرده است. این نوشته در تاریخ 98.12.22 می باشد. این نوشته بر اساس چکیده مطالبی می باشد که تا به امروز توسط دولت چین و ایران و بهداشت جهانی اعلام شده است گرد آوری شده است.

و نمی تواند یک نظر کامل برای این ویروس جدید و خطرناک باشد. کرونا ویروس covid-19 برای اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس که هم خانواده ویروس های همچون سارس )سندروم حاد تنفسی می باشد. که در این شهر قرنطیته شدیدی انجام شده و در این تاریخی که ما این نوشته را جمع بندی کرده ایم این بیماری در این کشور کاهش پیدا کرده ولی در کشور ما و ایتالیا و کره جنوبی تفریبا به صورت شدید دار انتشار پیدا می کند.

کودکان کرونا ویروس covid-19 می گیرند؟

برای اولین بار در شانزدهم بهمن ماه یک نوزاد 2 روز در چین به این بیماری مبتلا شد. که این خبر به دلیل که قبلا هیچ نوزادی به بیماری کرونا ویروس covid-19 مبتلا نشده بودن به سرعت در جهان پیچید. این نوزاد در واقع کم سن ترین قردی در جهان بود که به این بیماری مبتلا شده بود با این حال قبلا این ویروس بسیار کم کودکان را مبتلا کرده بود.

از آخرین تحقیقانی بر اساس بررسی بیمارانی در بیمارستان یینتان در شهر وهان قرار دارد و کانون اولیه این ویروس بود نشان میده که نیمی از مبتلایان 40 تا 59 سالهو 10 در صد کمتر ار 39 سال ودر کودکان و نوزادان بسیار نادر می باشد.

شیوع کم در کودکان و نوزادان

چندین نظریه جدید وجود دارد که نشان می دهد که کودکان چرا اینقدر کم به این بیماری مبتلا می شود.اما جواب بیشتر متخصصان قطعی نیست با این همه به نظر متخصصان سیستم ایمنی کودکان پنج سال به بالا و نوجوانان کاملا آماده مبارزه با کرونا ویروس covid-19 می باشد. با این همه ممکن است کودکان به این بیماری مبتلا شود ولی علائم خفیف تری دارند و یا علائم عفونت را از خود نشان نمی دهند.

در گزارش دیگری از شبکه خبری دویچه آلمان , جاستین لستر یکی از کارشناسان بین الملی  در گزارش دیگری می گوید. احتمال ابتلای کودکان به اندازه بزرگسالان می باشد. اما علائم بیماری در آنها ظهور نمی کندولی  ناقلان نامحسوس این بیماری می باشند.

ترس کودکان از ابتلا به کرونا

کودکان با شنیدن صحبت های بزرگترها و همچنين شنیدن اخبار مربوط به کرونا ویروس covid-19 ، به دلیل این که نمی دانند چه اتفاقی دارد می افتد ، بیش از بزرگسالان دچار ترس و وحشت می شوند.

به این ترتیب در ابتدا با کسب آگاهی بیشتر در خصوص این نوع بیماری و شیوه های مراقبتی که هرروز به دنبال بررسی های بیشتر پژوهشگران به روزرسانی می شوند ، خود را آرام کنید و بعد از آن با آرامش و صادقانه با کودکان خود صحبت کنید.

به بچه باید در خصوص این ویروس جدید توضیح دهید و به آن ها بگویید که تمام محققان دنیا، روی نحوه درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا تحقیق کرده و مراقب هستند این ویروس گسترش نیابد. به آن ها بگویید، این بیماری شبیه نوعی سرماخوردگی بسیار شدید است و برای پيش‌گيري از ابتلا باید تمام موارد بهداشتی ( مانند شستشوی دست ها ) را رعایت کنند.

به بچه های خود بیاموزید که چطور باید از خودشان مراقبت کنند و سپس از آن ها بخواهید تا از افکار و ترس های احتمالی شان بگویند. به این ترتیب می توانید سوء تفاهم ها و ترس های بی مورد آن ها را برطرف کنید. حرف زدن با کودکان و اموزش روش مراقبت از خود به آن ها میتواند از ترس و وحشت بی موردشان جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *