خرید سیسمونی

مینی واش چیست ؟

مینی واش چیست؟

مینی واش یا کهنه شور در واقع یه یکی از انواع ماشین های لباسشویی گفته می شوند که معمولا ابعاد کوچکی دارند. این ماشین های لباسشویی با اینکه ساده و دارای برنامه های شستشوی پیشرفته ای نیستند ولی یکی از لوازم کاربردی و مفید می باشند. اکثر استفاده از کهنه شور برای جدا کردن لباس های نوزادان از بزرگسالان می باشد پس بهتر است در خرید سیسمونی این لوازم را در خرید های خود در نظر بگیرید. از مزایای این لوازم به شستشوی سریع البسه اشاره کرد که اکثرا زمان شستشوی آنها بین 10 الی 20 دقیقه می باشد.

این موضوع را در نظر بگیرید که مینی واش ها برای حجم کم لباس ها طراحی و تولید شده اند و اکثرا حجم شستشوی 1 تا 3.5 کیلوگرمی دارد. برای آشنایی بیشتر تا انتها با ما همراه باشید:

karen mini 1 - مینی واش چیست ؟

مینی واش یا کهنه شور چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد یکب از انواع ماشین های لباسشویی که ساده و سایز کوچکی دارند مینی واش یا کهنه شور گفته می شود. این ماشین های لباسشویی نام های دیگری نیز دارد که به لباسشویی دانشجویی, لباسشویی درب از بالا , لباسشویی جوراب و شورت شوی , لیاسشویی دم دستی و یا سطلی و یا لباسشویی نوزاد و کودک اشاره کرد.

با اینکه نوع شستشوی این دستگاه بسیار ساده و برنامه های متفاوتی ندارند ولی برای شستسوی لباس های نوزادان و یا ملحفه های نوزادی بسیار مناسب می باشند. ظرفیت شستشوی این محصولات کم می باشد و اکثرا بین 1 تا 3.5 کیلوگرم متغییر می باشند. تمام این ماشین ها دارای درب از بالا می باشد که عمل شستشو و خشک کردن از درب بالا استفاده می شوند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید مینی واش

انواع لباسشویی های کهنه شور و قابلیت های آنها:

این نوع لباسشویی ها دارای مدلهای متفاوتی با قابلیت های متفاوتی می باشند که به اقسام زیر تقسیم می شوند:

 • تک
 • دوقلو
 • دستی
 • اتوماتیک
 • همراه با سبد خشک کن

مینی واش تک با سبد و مدل دوقلو در این می باشد . در مدلی تکی فرایند شستشو و خشک کردن البسه در یکجا انجام می پذیرد ولی در مدل دو قلو یک قسمت برای شستشو و قسمت دیگر برای خشک کردن البسه نوزادان در نظر گرفته شده است. در مدلهای دستی و اتوماتیک قابلیت  های متفاوتی دارند. ولی این را در نظر بگیرید اگر فضای بسار کمی برای استفاده از این محصولات را دارید مدل تک  برای شما مناسب می باشد.

امکانات مدل های اتوماتیک :

 • اکثر مینی واش های اتوماتیک دارای صفحه نمایش دیجیتالی می باشند.
 • عمل آبگیری در کهنه شور های اتوماتیک از شیر آب به صورت خودکار انجام می شود.
 • دیگ به کار رفته در این سری محصولات از موادی می باشد که زنگ نزند.
 • موتور به کار رفته در این محصولات دور موتور بیشتری دارند و بسیار قدرمتد می باشند.
 • اکثر این مدلها قابلیت شستشو , آبکشیو خشک کردن را در خود دارند.

طرز استفاده از کهنه شور ها :

 1. درب را از بالا باز کنید و به مقادر کافی آب گرم درون آن بریزید
 2. سپس پودر مخصوص را از قسمت بالا اضافه کنید.
 3. حجم مناسبی از البسه رو درو دستگاه ریخته و دکنه روشن دستگاه رو بزنید و این نکته را در نظر بگرید که مقدار آب تا 10 سانتی متر ی دهانه مینی واش پر شود زیرا حجم کم آب باعث آسیب دیدن لباس‌ها می‌شود.
 4. برای شستشوی تیزتر و از بین بردن لکه ها می توانید ترز لکه بر های مخصوص استفاده کنیدو بهتر است قبل از استارت شستشو 30 دقیقه روی لباس ها بریزید تا نتیجه بهتری بگیرید.
 5. بیشتر استفاده کنندگان این محصول را در حمام قرار می دهند برای ایمنی بالا حتما یک سیم از بدنه دستگاه دبه لوله های فلزی آب متصل شوند به این طریق الکتریسیته ساکن از دستگاه منتقل می‌شود و شما دچار برق گرفتگی نمی‌شوید. در ضمن در نظر بگیرید که هنگام کارکرد این دستگاه در آن مکان حمام نکنید.

karen mini 2 - مینی واش چیست ؟

تفاوت اساسی مینی واش با لباسشویی:

اکثر خانواده ها با بدنیا آمدن نوزادان به تهیه مینی واش در کنار لباسشویی اتوماتیک جهیزیه خود می کنند. این محصولات در واقع ابزارهای بسیار کاربردی برای شستشوی جدلگانه البسه کم حجم مانند پوشاک نوزادان و شستشوی جدا لباس های زیر پس از استفاده برای کودکان می باشد. در زیر به تقاوت های آنها با لباسشویی ها می پردازیم :

 • ظرفیت شستشوی مینی واش ها بسیار کمتر از ماشین های لباسشویی می باشند و همانطور که گفته شد برای شستشوی البسه با حجم کم کاربرد دارند در نتیجه مصرف برق و آب بسیار کمتری دارند.
 • قیمت کهنه شور ها بسیار پایین تر بوده و برای کسانی که بودجه تهیه یک لباسشویی اتوماتیک را ندارند بسیار مقرون به صرفه می باشد.
 • مدلهای ساده مینی واش ها قابلیت خشک کردن البسصه را ندارند.
 • همانطور که گفته شد این محصولات بسیار ظرفیت پایین تری نسبت به لباسشویی های اتوماتیک دارند.
 • تعمیرات این محصولات بسیار راحت تر و کم هزینه تر از لباسشویی هیا اتوماتیک می باشند.
 • این محصولات حجم بسیار کمی دارند و فضای بسیار کمی را نسبت به لباسشویی اشغال می کنند و مناسب برای اتاق کودکان و یا زوج های جوانی که فضای خانه شان بسیار کم هست می باشد.

مینی واش چیست ؟

ماشین لباسشویی از جمله دستگاه‌هایی است که که همگی با آن آشنایی و در طول زندگی به طور مکرر با آن سر و کار داریم. پیش از اختراع ماشین لباسشویی، مردم لباس‌های خود را با دست و بر روی تخته سنگ، تخته‌های لباسشویی و در بستر رودخانه‌ها و یا در کنار چاه‌های آب می‌شستند. به این ترتیب شستشوی لباس کاری طاقت فرسا و دشوار بود که زمان و انرژی زیادی از افراد می‌گرفت. برای خرید مینی واش با ما همراه باشید.

اما پس از اختراع و گسترش تولید ماشین لباسشویی، فرایند شستشو به صورت ماشینی شده و انرژی و زمان کمتری از افراد می‌گرفت. به علاوه ماشین لباسشویی شستشوی لباس‌ها را با کیفیت بهتری انجام می‌داد و نتیجه نهایی نیز رضایت بخش‌تر بود. این اختراع، تحولی عظیم در زندگی بشر ایجاد نمود و در آسان‌تر کردن زندگی نقش مهمی را ایفا می‌کرد. تمامی خوانندگان این مقاله، یا جزو آخرین نسلی هستند که با شستشوی دستی لباس‌ها به شکل سنتی خاطره دارند و یا جزو اولین نسلی به شمار می‌روند که چیزی از آن نوع شستشو به خاطر ندارند!

ادامه:

دستگاه مینی واش یکی از مشتقات ماشین لباسشویی و یکی از انواع آن به شمار می‌رود که اتفاقاً از نظر ساختاری بیشترین شباهت را به نخستین ماشین‌های شستشوی لباس تولید شده در جهان دارد. در واقع مینی واش همانطور که از نامش پیدا است، شکلی ساده و کوچک از ماشین لباسشویی با ظرفیتی محدود است که می‌تواند شستشوی لباس‌های کوچک را بر عهده بگیرد. این دستگاه قادر است فرایند شستشو، آبکشی و خشک کردن را با همان کیفیت ماشین لباسشویی برای لباس‌های کوچک و یا کهنه نوزاد انجام دهد و در عین حال از برق و آب کمتری استفاده کند و صدا و لرزش کمتری نیز ایجاد نماید.

مزایای استفاده از لباسشویی نوزاد:

همانطور که در بالا اشاره شد به دستگاه های شستشو ماشین لباسشویی نوزاد نیز گفته می شود. این دستگاه دارای مزایایی می باشند که در زیر به آنها اشره می کنیم:

 • اولین مزیت این دستگاه می توان به صرفه جویی در مصرف برق و آب اشاره کرد.
 • ابعاد کم حجم و وزن کم این محصولات قرار دادن در فضای کمتر و حمل و نقل آسان محصول می توان اشاره کرد
 • قیمت پایین تر و هزینه نگهداری و تعمیرات بسیار پایین تر از دستگاه های لباسشویی اتوماتیک

karen mini 3 - مینی واش چیست ؟معایب کهنه شور نوزاد :

این محصولات دارای معایب اساسی ندارند :

 • در نوع دستی این محصولات آبکشی انجام نمی شود . (در ضمن اکثر مدلهای تولیدی الان دارای سبد آبکشی می باشند.
 • سشتشوی لباسهای حساس در ماشینن های لباسشویی بهتر از کهنه شور ها انجام می شود.
 • این محصولات دارای ظرفیت کمی می باشند.

بهترین برند ها بازار:

برندهای زیادی در بازار ایران موجود می باشند. این نکته را در نظر بگرید تمام مینی واش های بازار تولید ایران باشند و این رو در نظر بگیرید برند هایی مانند سامسونگ و الجی فعلا وارد نمی شوند. و بعضی از محصولات با برند بوش در بازار غیر اصل هستند. ولی با این همه برندهای خوبی مانند جنرال تکنیک – مادرلی – فریدولین – پاکشوما-بلسون – نیکو -نیاک در بازار یافت می شود. ولی از همه معروف تر برند های مادرلی و جنرال تکنیک که برای شرکت صدرا آراکس قشم می باشد از محصولات با کیفیت بازار می باشد.مدلهای معروف این برند ها می توان 3820و 3818 جنرال تکنیک و 38810 و 38820 مادرلی که مدلهای دو قلو و پیشرفته این برند ویژه می باشند. از مدلهای تکیب خوب می توان به مدل 3022 و 3021 جنرال تکنیک و 30520و 30510 مادرلی اشاره کرد.

مینی واش؛ وسیله‌ای کاربردی

در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا، هنوز مردم بسیاری به داشتن ماشین لباسشویی در خانه عادت ندارند. ممکن است شما نیز در فیلم‌ها دیده باشید که افرادی برای شستشوی لباس خود به یک اتاق بزرگ پر از ماشین‌های لباسشویی به هم پیوسته مراجعه کرده و با انداختن سکه در ماشین، اقدام به شستشوی لباس‌های خود می‌کنند. این موضوع به این خاطر است که هنوز بسیاری از خانه‌ها حتی در کشورهای پیشرفته به ماشین لباسشویی مستقل مجهز نیستند و افراد در این کشورها، داشتن ماشین لباسشویی را امری ضروری نمی‌دانند. به همین دلیل بسیاری از ساختمان‌های بزرگ در طبقه زیرین خود چند سالن مجزای لباسشویی دارند و تمامی محلات نیز به چنین مرکزی مجهز هستند که افراد می‌توانند به آنجا رفته و لباس‌های خود را بشویند.

جالب است بدانید که در این کشورها بر خلاف ایران که همگی در خانه خود ماشین لباسشویی داشته و بسیار کم از وجود مینی واش‌ها با خبر هستیم، مردم در کشورهای نامبرده، کمتر از ماشین لباسشویی شخصی برخوردارند و به‌جایش، اغلب آن‌ها در خانه خود از مینی واش استفاده می‌کنند. آن‌ها معتقدند این کار به صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه‌های زندگی کمک خواهد کرد. ادعایی که در ادامه صحت آن را بررسی می‌کنیم. اما پیش از آن بیایید با انواع مینی واش و کاربردهای عالی این دستگاه آشنا شویم.

mini wash karenmama 2 - مینی واش چیست ؟

در خرید مینی واش ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید مینی واش که یک خرید تخصصی می باشد به همین دلیل ما توضیح کاملی در زیر به آنه می پردازیم:

karen mini 4 - مینی واش چیست ؟

حجم مخزن شستشو چقدر باشد:

یکی از ویژگی های مهم این محصولات جاگیر نبو.دن آنها می باشد. چون علاوه بر شستشوی پوشاک نوزاد اکثر کسانی که این محصولات را خریداری می کنند برای حجم و ابعاد کوچک آن در خانه ها و آپارتمانهای کوچک می باشند. نسبت به حجم شتشوی شما کهنه شور ها با حجم شستشوی 1 الی حدد 5 کیلوگرم در بازار یافت می شود.

دارای بودن خشک کن :

در خرید این محصولات دفت داشته باشد که خشک داشته باشند . نداشتن سبد خشک استفاده از این محصولات مشکل و غیر کاربردی می کند.

مقدار صدای محصول :

از فروشنده توضیح کاملی از مقدار صداری تولید شده را بخواهید . این محصولات به دلیل چرخش داخلی دارای سر و صدا می باشند که ممکن است در مکان های کوچک باعث اذیت استفاده کننده ها باشد.

مصرف انرژی:

امروزه در خرید لوازم علاوه بر کیفیت و کاربردی بودن مصرف انرژی از مهمترین ویژگی ها برای خرید می باشد. متاسفانه خشکسالی های سالهای اخیر و کمبود آب برق خرید لوازم خانگی های با مصرف انرژی پایین از اولیت های خرید ایرانیان می باشد.

جنس بدنه :

جنس بدنه محصول یکی از مهم ترین نکات خرید می باسشد. این محصولات به دلیل اینکه اکثرا با آب سر و کار دارند نباید زنگ بزند و برای اینکه کاربر را برق نگیبرد نباید رسانا باشند.

استفاده آسان:

لباسشویی های بزرگ دارای منو های پیچیده ای می باشد. بعضی از استفاده کننده ها به دنبال محصولی می گرددند که استفاده آسان و ساده داشته باشد. هر چه قدر این محصولات دارای منو های ساده ای باشند خرید آنها پیشنهاد می شوند.

در زیر به یکی از مدلهای وارداتی که قبلا در ایران به فروش می رسد می پردازیم :

karen mini 5 - مینی واش چیست ؟

نکات استفاده از مینی واش‌ها

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، دستگاه‌های کهنه شور دستگاه‌هایی به مراتب ظریف‌تر و حساس‌تر از ماشین‌های لباسشویی هستند و طبیعی است که در صورت عدم رعایت نکات مهم هنگام استفاده از آن، عمر آن را کوتاه کنیم. نکاتی که از خراب شدن مینی واش جلوگیری می‌کنند عبارتند از:

 • رعایت حجم لباس

باید در نظر داشته باشید که مینی واش‌ها حجمی بسیار کمتر از ماشین‌های لباسشویی خانواده گنجایش دارند. پر کردن آن‌ها نیز مانند پر کردن لباسشویی کاری ناصحیح است. سعی کنید همواره به اندازه وزن نوشته شده بر روی دستگاه یا به عبارت بهتر تا 60% حجم محفظه شستشو در دستگاه لباس بگذارید.

 • استفاده از شوینده استاندارد

استفاده از شوینده‌های غیر استاندارد باعث ایجاد رسوب در مجاری خروجی دستگاه می‌شود. ترجیحاً سعی کنید که از مایع لباسشویی استفاده کنید و در صورتی که این امکان وجود ندارد نیز از پودرهای ماشین لباسشویی استاندارد برای این کار بهره بگیرید.

 • عدم تجمع لباس چرک

یک عادت ناصحیح میان بسیاری از مردم این است که لباس‌های چرک خود را در ماشین جمع کرده و پس از پر شدن، ماشین را روشن می‌کنند. برای رعایت بهتر بهداشت و جلوگیری از رشد باکتری در منافذ جانبی محفظه دستگاه، سعی کنید لباس‌هایتان را در سبد رخت چرک‌ها، بیرون از ماشین جمع کنید.

 • نبستن درب پس از شستشو

یکی از مهم‌ترین نکات نگهداری ماشین مینی واش این است که پس از شستشو درب آن را تا زمان خشک شدن کامل باز بگذارید. درست است که محفظه داخلی اغلب مینی واش‌ها از استیل ضد زنگ و یا پلاستیک فشرده ساخته شده‌اند، اما با این حال حبس رطوبت در هر فضایی به مرور زمان می‌تواند باعث کاهش عمر آن وسیله شود. بنابراین حتماً پس از هر بار شستشو، درب دستگاه را تا زمان خشک شدن کامل فضای داخلی آن باز بگذارید.

 • قرار دادن در فضایی خشک

مسئله رطوبت تنها معطوف به محیط داخلی دستگاه نیست. محیط بیرونی دستگاه را نیز باید از رطوبت محافظت کرد. از آنجایی که اغلب افراد کهنه شور را در محیط‌هایی مانند رختکن حمام و… قرار می‌دهند، بهتر است که از خشک ماندن بدنه این دستگاه پس از استفاده اطمینان حاصل کنند. بهترین کار برای جلوگیری از خیس شدن بدنه مینی واش‌ها خریدن کاورهای ضد آب متناسب با هر مدل و برند است. برخی از برندهای معتبر به همراه هر دستگاه یک کاور ضد آب نیز به خریدار می‌دهند؛ اما اگر چنین چیزی در پکیج خریداری شده شما نبود، می‌توانید آن را به صورت جداگانه نیز تهیه کنید.

mini wash karenmama 6 1 - مینی واش چیست ؟

تفاوت کهنه شور و ماشین لباسشویی چیست؟

شستشوی لباس کودک و نوزادان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که پوست بچه‌ها بسیار حساس به مواد شیمیایی لباسشویی بزرگسالان است و به همین جهت اغلب اوقات از مایع مخصوص لباس نوزاد برای شستشوی این لباس‌ها استفاده می‌شود. هدف از این کار علاوه بر حذف مواد مضر، رسیدن به لطافت بیشتر لباس‌ها است که این موضوع دیگر تنها با استفاده از مایع مخصوص میسر نخواهد شد.

ادامه:

عمده تفاوت ماشین کهنه شور و ماشین لباسویی در این است که این دستگاه‌ها شستشوی سبکتر و سریع‌تری انجام می‌دهند و کمترین آسیب را به بافت لباس‌ها و پارچه‌ها وارد می‌کنند. سرعت کمتر چرخش، چرخش ساده‌تر لباس‌ها و همچنین شستشوی سریع‌تر، باعث می‌شود بافت پارچه کمتر آسیب دیده و لطافت بیشتری به دست آید.

یکی دیگر از تفاوت‌های موجود در این دو دستگاه این است که بر خلاف ماشین‌های لباسشویی، در مینی واش شما می‌توانید در حین شستشو نیز درب دستگاه را باز کرده و در صورت لزوم، آب یا ماده شوینده به فرایند شستشوی خود اضافه کنید. دستگاه شستشوی کوچک فرایند شستشو را بسیار ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌دهد و در حین شستشو نیز از آب و برق کمتری استفاده خواهد نمود.

mini wash karenmama 4 1 - مینی واش چیست ؟

مینی واش اتوماتیک سامسونگ Samsung WA3 :

این محصول که در سالهای قبل توسط شرکت سام سرویس وارد می شد . یک کهنه شور  3 کیلویی miniwash درب از بالا می باشد. این محصول کاربردی دارای تکنولوژی ضد چروک بود که در بین دیگر رقبا یک ویژگی مکنحصر به فرد به حساب می آمد.

این محصول کاربردی دارای 6 برنامه شستشوی خاص داشت. از ویژگی های منحصر به فرد این محصول می توان به سیستم قفل کودک اشاره کرد.از دیگر ویژگی ها می توان به سیستم رسوب زدایی و سیستم شستشوی تمیز محصول اشاره کرد. فیلتر جاده و سیستم air turbo از دیگر ویژگی های آن می باشد.

در سالهای قبل برند الجی نیز یک مینی واش خاص توسط شرکت گلدیران وارد بازار شده بود که در زیر به معرفی آن می پردازیم:

مینی واش ال جی مدل WM-GW2Mini:

این محصول دارای طراحی بسیار متفاوتی بود . طراحی این محصول مانن یک کشو عمل می کرد. این محصول ابعا بسیار مناسبی دارد. با اینکه این محصول بسیار کوچکی می باشد ولی صفحه نمایش تمام لمسی مناسبی می باشد. این محصول کوچک را در هر کجای خانه می توان استفاده کرد.

از کجا بخریم :

فروشگاه کارن ماما تنوع خوبی از بازار ایران به صورت آنلاین و با شرایط فروش آنلاین و پرداخت در محل به فروش می رساند. از ویژگی های این فروش می توان به ضمانت بازگشت 7 روزه کالا در صورت ایراد کالا اشاره کرد. این فروشگاه از سال 1395 برای خدمات برای شما عزیان تاسیس شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.