misconception teeth master768 - دندان نوزاد، علت رنگی شدن

دندان نوزاد، علت رنگی شدن 1

دندان نوزاد، علت رنگی شدن عوامل متعددی دارد که برخی از آنها می پردازیم
دندان‎های شیری که دندان‎های اولیه نیز نامیده می‎شوند، بیشتر سفید یا عاجی رنگ هستند. دندان‎های شیری می‎توانند به علل مختلفی بدرنگ
شوند؛

دلایل دندان نوزاد، علت رنگی شدن عبارتند از

 مسواک نزدن به میزان کافی

 دندان‎های شیری به طور مناسب مسواک نشوند، باکتری‎ها (پلاک) ممکن است روی دندان‎ها شکل بگیرند که در نهایت می‎توانند به بدرنگی دندان‎ها منجر شوند.

استفاده از داروها

داروهای نوزادان که حاوی آهن هستند، مانند مکمل‎های ویتامین، ممکن است رسوبات بدرنگ و تیره‎ای را روی دندان‎های شیری ایجاد کنند. همه چیز را در خصوص مولتی ویتامین دادن به کودک اینجا بخوانید. مصرف آنتی بیوتیک تتراسایکلین در دوران بارداری نیز می‎تواند موجب بدرنگی دندان‎های شیری نوزاد شود. ( دندان نوزاد، علت رنگی شدن )

 آسیب رسیدن به دندان یا لثه

ضربه خوردن به دندان‎ها یا لثه‎ها نیز می‎تواند به بدرنگی دندان‎ها منجر شود و به آن‎ها هاله‎ای از رنگ صورتی و خاکستری بدهد.( دندان نوزاد، علت رنگی شدن )

مینای ضعیف

مشکلات ژنتیکی در رابطه با شکل‌گیری مینای دندان ممکن است به بدرنگ شدن دندان‎های شیری نوزاد منجر شود. مطلب عوامل آسیب زننده به مینای دندان را مشاهده کنید.

فلوراید بیش از اندازه

فلوراید بیش از اندازه می‎تواند نقاط یا خطوط درخشان سفیدرنگی را روی دندان‎ها ایجاد کند. ( دندان نوزاد، علت رنگی شدن )

زردی نوزاد تازه متولد شده

نوزادی که پس از تولد زردی داشته است، شاید دندان‎هایی با ته مایه سبز رنگ داشته باشد. از زردی در نوزادان بیشتر بدانید.

بیماری جدی

احتمال دارد یک عفونت گسترده در دوران نوزادی به بد رنگی دندان‎های شیری منجر شود. مشکلاتی مانند هپاتیت نوزاد تازه متولد شده و برخی از بیماری‎های قلبی نیز ممکن است همین مشکل را ایجاد کنند. ( دندان نوزاد، علت رنگی شدن )
اگر بدرنگی به دلیل بهداشت ضعیف دهان و دندان ایجاد شده باشد، مسواک زدن بیشتر به شیوه صحیح (با استفاده از آب و یک عدد مسواک نرم یا مسواک‎های انگشتی که برای نوزادان طراحی شده‎اند) می‎تواند کمک کننده باشد. تا زمانی که فرزندتان یاد نگرفته است آب دهانش را بیرون بریزد (یعنی تا حدود 2 یا 3 سالگی) نیازی به استفاده از خمیر دندان نیست. به یاد داشته باشید که نوشیدن شیر یا آبمیوه در طول روز یا به خواب رفتن با شیشه حاوی شیر یا آبمیوه خطر پوسیدگی دندان را افزایش می‎دهد. مطلب آبمیوه دادن به نوزاد را بخوانید. ( دندان نوزاد، علت رنگی شدن )

دیگر مطالب نوشته

اجازه ندهید نوزادتان لیوان مخصوص حاوی شیر یا آبمیوه‎اش را در طول روز حمل کند و او را با شیشه شیرش داخل تخت نگذارید، مگر این‎که شیشه حاوی میزان کمی آب ساده باشد. همچنین به طور مشترک با نوزاد از ظروف غذاخوری استفاده نکنید، این کار می‎تواند موجب پخش شدن باکتری‎های ایجاد کننده پوسیدگی شود. اگر فرزندتان از پستانک استفاده می‎کند، آن را داخل دهان خود تمیز نکنید و هیچ گاه پستانک را داخل عسل یا مواد شکری یا قندی نزنید. نکات مهمی را درباره پستانک دادن به نوزاد اینجا بخوانید. اگر در مورد دندان‎های نوزادتان نگرانی دارید، با پزشک او نیز مشورت کنید. او ممکن است در صورت نیاز شما را به یک دندانپزشک کودکان ارجاع دهد. پس از مشخص کردن مشکلات ریشه‎ای که موجب بدرنگی دندان‎ها شده‎اند، دندانپزشک ممکن است بلیچینگ (سفید کردن) دندان‎های بدرنگ را سفارش کند یا تنها از شما بخواهد مراقب نشانه‎های دیگر مشکلات دندانی باشید.
منبع:پارسه گرد
خرید مسواک از سایت کارن ماما

1 دیدگاه

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت
    خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه
    براتون بشه

    سویشرت زنانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 19 =