دسته‌بندی نشده

سیسمونی فروشی تهران

سیسمونی فروشی تهران

سیسمونی فروشی تهران کارن ماما به زودی در غرب تهران

با نزدیک شدن تولد نوزاد باید به فمکر تهیه سیسمونی باشید. به لوازم مورد نیاز نوزاد در اصطلاح سیسمونی می گویند. خرید سیسمونی یکی از کارهای بسیار خاطره انگیز و در عین حال کمی مشکل برای پدر و مادرها می باشد. تعداد لوازمی که برای نوزاد باید تهیه کنید فراوان و بسیار متنوع می باشد. فروشگاه سیسمونی غرب تهران به شما کمک می کند تمام اقلام مورد نیاز سیسمونی را با کیفیت و تنوع بالا و به راحتی خریداری کنید.

نکاتی که قبل از خرید سیسمونی باید بدانید: (سیسمونی فروشی تهران)

همانطور که اشاره شد تعداد لوازمی که در سیسمونی باید تهیه شود زیاد و دارای تنوع فراوانی می باشد. در اینجا اولین سوالی که برای والدین پیش می آید این است که از کجا شروع کنیم؟ خرید چه لوازمی برای نوزاد مهم تر است؟ و چه لوازمی اهمیت کمتری دارند و یا می شود آنها را نخرید؟ چه زمانی شروع به خرید سیسمونی کنم؟
در هنگام خرید, داشتن لیست سیسمونی کمک زیادی می کند. به دلیل هزینه داشتن خرید سیسمونی باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد از خرید لوازم اضافه و یا لوازمی که کاربرد زیادی ندارند خودداری کنید. توانایی مالی خود را نیز در قدم اول در نظر بگیرید و مناسب با آن شروع به خرید کنید.برای این منظور دانستن نکات زیر تا حد زیادی شما را از خرید لوازم اضافی ,و یا تکراری جلوگیری می کند:
• فصل به دنیا آمدن نوزاد مهم است. با توجه به فصل سرما و یا گرما, لباسهای مربوط به همان فصل را برای نوزاد تهیه کنید.
• مشخص شدن جنسیت نوزاد و دختر یا پسر بودن نیز کمک می کند تا لباسهای مربوط به آن را تهیه کنید.
• تعیین اتاق نوزاد و گنجایش فضای خانه تان که قرار است لوازم نوزاد را در آن قرار دهید.
• مدیریت و توانایی مالی مهم ترین نکته در خرید است تا بتوانید تمام خریدهایتان را انجام دهید.

بهترین زمان خرید سیسمونی نوزاد

خرید سیسمونی را بهتر است در پایان ماه ششم بارداری انجام شود. در این زمان جنسیت نوزاد نیز مشخص شده است و می توانید لوازم و لباسهای نوزاد را بر اساس دختر یا پسر بودن نوزاد خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که سیسمونی دختر یا پسر تفاوت چندانی باهم ندارند. و آشکار ترین تفاوت در رنگ لوازم و یا البسه نوزاد است. معمولا برای نوزاد پسر رنگ آبی و برای نوزاد دختر رنگ صورتی استفاده می شود.
اگر قصد جا به جایی و تغیییر مکان دارید سعی کنید لوازم بزرگ و گران قیمت نخرید. زیرا در جا به جایی ممکن است آسیب ببینند. همچنین در صورت اسباب کشی به خانه کوچکتر, برای لوازم بزرگ و اضافه نوزاد جا نداشته باشید. (سیسمونی فروشی تهران)

دسته بندی لوازم سیسمونی

لوازم نوزاد در حالت کلی به دسته های زیر تقسیم می شوند. با توجه به این دسته بندی و داشتن لیست سیسمونی می توانید به ترتیب اهمیت و نیاز, لوازم مورد نیاز را خریداری کنید.
لوازم خواب نوزاد
بعد از آوردن نوزاد به خانه, باید یک جای خواب راحت و امن برای او فراهم آورید. خواب در رشد و سلامت نوزاد تاثیر مستقیم دارد و نوزاد در سال اول زندگی ساعتهای زیادی را می خوابد. بنابراین محل خواب مناسب که نوزاد در آرامش بخوابد بسیار مهم است. برای خواب نوزاد لوازم گوناگومی مانند تخت نوزاد, تخت کنار مادر, گهواره, تخت و پارک و نی نی لای لای وجود دارند. این لوازم معمولا برای خواب و استراحت نوزاد تا 2 سالگی مناسب هستند و هر کدام از آنها کاربرد خاص خود را دارند.

تخت و گهواره نوزاد ( سیسمونی فروشی تهران )

انتخاب بین تخت یا گهواره بر عهده پدر و مادر است. سرویس خواب نوزاد معمولا از جنس چوب و دارای طراحی های زیبا می باشد که جلوه خوبی به اتاق نوزاد نیز می دهد. بعضی از والدین ترجیح می دهند که برای نوزاد تازه به دنیا آمده گهواره تهیه کنند. گهواره یا ننو کار مادر را در خواباندن نوزاد راحت می کند. تاب دادن گهواره باعث آراش نوزاد می شود و زودتر به خواب می رود. در خرید تخت و گهواره علاوه بر زیبایی آنها نکلات ایمنی را نیز باید در نظر بگیرید. (سیسمونی فروشی تهران)

نکات ایمنی

• مهمترین نکته در تخت و گهواره انتخاب سایز مناسب است. اندازه آن نه خیلی بزرگ باشد که نوزاد در آن بتواند علت بزند و یا بچرخد. نه آنقدر کوچک باشد که جایی برای حرکت نداشته باشد. اندازه آن باید به قدری باشد که کودک در آن احساس راحتی کند و بتواند دست و پاهایش را کمی تکان دهد. وجود فضای اضافی باعث تکانهای اضافی می شود و کودک ممکن است بعد از غلت زدن نتواند برگردد و خطر آفرین شود.
• تخت و گهواره باید ظرفیت وزنی مناسب با کودک را داشته باشد. تحمل وزن نوزاد از عوامل مهم دیگر است که در خرید سیسمونی باید به آن توجه کنید. می توانید در هنگام خرید گهواره در فروشگاه آن را خوب تکان دهید تا از ثبات و پایداری آن در هنگام تاب خوردن و جنب و جوش کودک مطمئن شوید.
• پایه های گهواره را نیز بررسی کنید. پایه ها و دیگر اتصالات در هنگام تکان خوردن باید ثابت و محکم باشند.
• تخت و گهواره بهتر است دارای چرخ باشند. داشتن چرخ جا به جایی آن را در هر جایی از خانه برای شما آسان می کند. در صورت داشتن چرخ, بهتر است چرخها قابلیت جدا شدن راحت را داشته باشند یا قفل شوند. تا زمانی که کودک کمی بزرگ شد و حرکات و جنب و جوش کودک بیشتر شد از پایداری کافی برخوردار باشد و محکم در حای خود بماند.
• اکر کناره های تخت و گهواره برای محافظت از نوزاد دارای نرده است, فاصله نرده ها از هم نباید زیاد باشد تا نوزاد سر نوزاد از آن رد نشود. ارتفاع نرده ها نیز باید بلند باشد تا با بزرگ شدن کودک نتواند از آن بیرون بیاید.

تخت و پارک ( سیسمونی فروشی تهران )

از لوازم دیگر در خرید سیسمونی تخت و پارک نوزاد است. اگر دنبال یک جای امن و راحت برای خواب و بازی کودک می گردید این وسیله بسیار مناسب است. این وسیله نرکیبی از تخت نوزاد و پارک بازی است. بنابراین تا یک سالگی می توانید به جای تخت و گهواره از آن استفاده کنید. پارک بازی آن نیز برای بازی کردن کودک تا سه سالگی و بالاتر کاربرد دارد. (سیسمونی فروشی تهران)
تخت و پارک نیز بر اساس امکاناتی که دارد مدلهای مختلفی دارد و قیمتهای مختلفی نیز پیدا می کند. در خرید تخت و پارک نیز باید نکات زیر را در نظر بگیرید.:
• جنس تخت و پارک باید از مواد بهداشتی و ضد حساسیت و مناسب با پوست حساس کودک باشد.
• برای حفظ بهداشت و سلامت کودک بهتر است تا جایی که امکان دارد قسمتهای مختلف آن قابل جدا شدن و شستشو باشد.
• این وسیله به دلیل اینکه محل بازی و خواب نوزاد است باید ساختار مستحکمی داشته باشد. فریم فلزی و ظرفیت وزنی مناسب به حفظ ایمنی کودک نیز کمک می کند.
• داشتن چرخ به جا به جایی راحت تخت و پارک در جاهای مختلف خانه را امکان پذیر می کند.
• قابلیت جمع و تا شدن کمک می کند تا تخت و پارک را در خارج از منزل نیز به راحتی حمل کنید و کودک در همه مکانها محل بازی و استراحت داشته باشد.
• داشتن میز تعویض کودک نیز به راحتی و آرامش مادر و کودک کمک می کند.
• امکانات جانبی که بعضی از مدلها دارند مانند آویز عروسکی, موزیکال بودن و .. در سرگرمی و به خواب رفتن کودک کمک می کنند. سایه بان, سقف و پشه بند از امکانات دیگر این مدلها هستند.
• تخت و پارک با قابلیت گهواره شدن شما را از خرید گهواره برای نوزاد نیز بی نیاز می کند.

نی نی لای لای

اگر دنبال یک گهواره سبک و کوچک هستید نی نی لای لای بهترین انتخاب است. این وسیله دارای یک تشیمن نرم و راحت با اندازه کوچک است. دارای فریم سبک و با مقاومت یالا می باشد. حمل و جا به جایی آن برای پدر و مادر بسیار آسان است و می توانید آن را در هر جایی از خانه قرار دهید. نی نی لای لای نیز دارای مدلهای مختلفی است و امکانات جانبی متفاوتی دارد.
قابلیت تنظیم پشتی نشیمن برای راحتی کودک در بعضی از مدلها وجود دارد. برای حفظ امنیت کودک دارای کمربند ایمنی با چند نقطه اتصال می باشد تا نوزاد از روی آن نیفتد. آویز عروسکی و موزیکال بودن و پشه بند از امکانات دیگری است که می توانند داشته باشند. نی نی لای برای خواب و استراحت نوزاد تا یک سالگی مناسب است. از مزیتهای این وسیله سرگرم شدن نوزاد در هنگام استفاده از آن است. همچنین نی نی لای لای با توجه به ظرفیت وزنی که دارد برای کودکان بعد از یک سالگی به عنوان صندلی راحتی کاربرد دارد. (سیسمونی فروشی تهران)

ست رختخواب نوزاد

ست رختخواب و روتختی نوزاد معمولا چند تکه هستند. و شامل چندین بالش محافظ, پتو , دورچین و چندین عدد ملحفه می باشد. ملحفه ها و پارچه ها باید دارای جنس نرم و لطیفی باشند تا آسیبی به پوست نوزاد نرساند. بهتر است جنس تمام پارچه ها نخی و ضد حساسیت باشد. جنس نخی بهترین نوع برای رختخواب نوزاد است و در تمام فصول کاربرد دارد. و درفصل گرما از تعریق نوزاد جلوگیری می کند.
تشک نوزاد نیز باید کاملا سفت و تخت باشد. از تشک نرم که سر کودک در آن فرو برود استفاده نکنید. همچنین کمر و گردن نوزاد بسیار نرم و منعطف است و تشک نرم باعث آسیب رسیدن به بدن نوزاد می شود. برای نوزاد تشک شیب دار یا تشک آنتی رفلاکس نیز می توانید استفاده کنید. این مدل از تشک جلوی رفلاکس نوزاد بعد از شیر خوردن را می گیرد.
از قرار دادن پتو و لحاف بزرگ در تخت نوزاد خودداری کنید. بهتر است برای نوزاد پتوهای پوشیدنی مثل قنداق استفاده شود تا نوزاد نتواند پتو را دور خود بپیچد و باعث ایجاد خطر شود. در ضمن هیچ کونه کوسن, بالش اضافه و عروسکی را درون تخت و نزدیک کودک نگذارید. (سیسمونی فروشی تهران)

وسایل حمل و نقل کودک

برای حمل و جا به جایی کودک وسایل مختلفی وجود دارند که حمل کودک را برای پدر و مادرها آسان می کند و امنیت لازم را نیز به وجود می آورد. وسایل حمل کودک عبارتند از کالسکه, کریر, صندلی ماشین, آغوشی

کالسکه

بعضی از مدلهای کالسکه برای نوزاد تازه به دنیا آمده قابل استفاده نمی باشد و بعد از 4 یا 5 ماهگی می توانید از آنها استفاده کنید. ولی کالسکه های قابل تنظیم با داشتن قابلیت تنظیم پشتی برای نوزاد نیز قابل استفاده است.در این مدلها با تنظیم حالت خواب و داشتن کمربند ایمنی, مناسب برای نوزاد می شود. کالسکه ها نیز انواع متفاوتی دارند که بر اساس نیاز و کاربردتان می توانید نوع مناسب را انتخاب کنید.
در خرید کالسکه نیز علاوه بر زیبایی به نکات زیر توجه کنید: (سیسمونی غرب تهران)
• نشیمن کالسکه باید نرم و راحت برای نشستن کودک باشد. قابلیت تنظیم پشتی در سه حالت باعث راحتی بیشتر کودک در خواب و استراحت کودک می شود. و برای نوزاد داشتن حالت خواب بسیار مهم است.
• داشتن قابلیت بر’ردان نشیمن رو به مادر نیز بسیار کاربردی است. قابلیت تنظیم سیت در دو طرف از امتیازات یک کالسکه به حساب می آید. در نشیمن رو به مادر, کودک احساس امنیت بیشتری می کند.
• فریم کالسکه باید مستحکم و به اندازه کافی سبک باشد.
• داشتن چرخهای روان و با کیفیت به همراه فنربندی مناسب, حرکت کالسکه در مسیرهای ناهموار را آسان می کند و کودک نیز درون کالسکه اذیت نمی شود.
• کالسکه باید دارای ترمز مناسب نیز باشد تا در صورت توقف در جایش ثابت بماند و حرکت نکند.
• ارتفاع کالسمه نیز بهتر است قابلیت تنظیم داشته باشد. دسته قابل تنظیم کمک می کند هر یک از پدر و مادر آن را مناسب با خودشان تنظیم کنند. ارتفاع مناسب از درد گردن و شانه هنگام راه بردن کالسکه جلوگیری می کند.
• کالسکه بهتر است قابلیت جمع شدن راحت داشته باشد و حمل و جا به جایی آن نیز آسان باشد. بنابراین در هنگام خرید کالسکه, سبک و قابل حمل بودن آن را بررسی کنید.

صندلی ماشین کودک (سیسمونی فروشی تهران)

اگر اتومبیل دارد بهتر است یک صندلی ماشین مناسب برای کودکتان خریداری کنید. صندلی ماشین بر اساس سن کودک به گروههای مختلفی تقسیم می شود. همچنین بر اساس نوع نصب نیز به دو دسته تقسیم می شوند: صندلی هایی که با کمربند ایمنی نصب می شوند. صندلی هایی که قابلیت نصب با سیستم ایزوفیکس را دارند. تقسیم بندی سنی صندلی ماشین کودک به ترتیب زیر است:
• صندلی برای گروه 0: مناسب برای نوزاد از 0 تا 1 سالی( تا 13 کیلوگرم) – نصب رو به عقب
• گروه 1: مناسب برای کودک از 1 تا 4 سالگی – با میانگین وزنی 9 تا 15 کیلوگرم – نصب رو به جلو
• گروه 2: مناسب برای کودک از 4 تا 7 سالگی – با میانگین وزنی 15 تا 25 کیلوگرم – نصب رو به جلو
• صندلی گروه 3: برای کودک از 7 تا 12 سالگی – میانگین وزنی 25 تا 36 – نصب به صورت بوستر ماشین
• برخی از انواع صندلی ماشین به عنوان کریر قابل استفاده هستند و بالعکس بعضی از کریرها قابل نصب به صندلی خودرو نیز هستند.

کریر

کریر نیز برای حمل نوزاد تا یک سالگی مناسب است. این وسیله را به صورت جداگانه می توانید تهیه کنید. همچنین بعضی از سرویس های کالسکه نیز کریر دارند. کریر برای حمل ایمن و راحت کودک کاربرد دارد. همچنین کریر به عنوان یک جای خواب راحت نیز در خانه و مهمانی های نیز قابل استفاده است.
کریر بهتز است کمربند ایمنی چند نقطه ای داشته باشد. دسته با روکش نرم نیز به حمل راحت تر آن کمک می کند. سایه بان قابل تنظیم نیز برای محافظت از کودک نیز بهتر است داشته باشد. بعضی از کریرها قابلیت ننو شدن دارند که برای نوزاد مناسب هستند. (سیسمونی فروشی تهران)

سبد حمل نوزاد

اگر با وسایل عمومی رفت و آمد می کنید سبد حمل کاربرد دارد. در هنگام خرید سبد حمل به وزن آن توجه کنید. بهتر است این وسیله را از نوع سنگین تهیه نکنید. زیرا وزن آن به وزن کودک اضافه می شود و اگر سنگین باشد حمل آن برای شما مشکل می شود. مسائل ایمنی را نیز در نظر بگیرید.
برای حفظ ایمن کودک باید کمربند ایمنی محکم و قابل اطمینان داشته باشد. دیواره ها نیز به اندازه کافی استحکام داشته باشد. دسته یا بندهای آن, که با آنها سبد را بلند می کنید نیز محکم و ثابت باشند. جنس کلی محصول بهتر است پارچه ای نباشد. زیرا دوام زیادی ندارد. ولی پوشش داخلی آن بهتر است پارچه نرم و لطیف باشد و قابلیت شستشو نیز داشته باشد.

آغوشی نوزاد

آغوشی نیز یکی از لوازم حمل نوزاد به حساب می آید. این وسیله کمک می کند نوزادتان را در آغوش بگیرید و هم زمان به کارهایتان نیز برسید. در خرید آغوشی دقت کنید که در هنگام خوابیدن نوزاد راحت باشد و محافظ گردن نیز داشته باشد. (سیسمونی فروشی تهران)

ساک لوازم نوزاد ( سیسمونی فروشی تهران )

یکی دیگر از لوازمی که در خرید سیسمونی باید آن را تهیه کنید ساک لوازم کودک است. ساک لوازم نیز باید به اندازه کافی جادار و بزرگ باشد. جنس آن نیز بهتر است ضد آب و با کیفیت باشد. لوازم نوزاد بسیار زیاد هستند و حمل آنها نیازمند یک فضای اختصاصی است. بنابراین ساک لوازمی را تهیه کنید که دارای جیب ها و فضاهای اختصاصی زیادی باشد تا بتوانید تمام لوازم نوزاد مانند شیشه شیر, پوشک, لباس و .. را به همراه داشته باشید و دسترسی به آنها نیز آسان باشد.

لوازم بازی و سرگرمی کودک در خرید سیسمونی

انواع اسباب بازی و لوازم سرگرم کننده برای کودکان وجود دارد که در خرید سیسمونی نوزاد می توانید آنها را تهیه کنید. بازی باعث رشد فکری و تقویت هوش کودک می شود. همچنین بازی کردن با انواع اسباب بازی تا دو سالگی به تقویت حواس نوزاد نیز کمک می کند.

تشک بازی نوزاد ( سیسمونی فروشی تهران )

تشک بازی از جمله اسباب بازی های محبوب کودکان است. اگر دنبال یک جای امن و راحت برای بازی نوزاد هستید تشک بازی در خرید سیسمونی تهیه کنید. تشک بازی یک جای راحت و سرگرم کننده برای بازی و استراحت نوزاد است. و معمولا در سه حالت خوابیده, نشسته و ایستاده می تواند از آن استفاده کند و در آن بازی کند. تشک بازی ها معمولا دارای آویز عروسکی در بالای آن کی باشند. بعضی از مدلها موزیکال هستند و قابلیت پخش آهنگ را دارند. از ویژگی های دیگری که باید داشته باشد قابلیت شستشوی تشک و اسباب بازی های آویز است. (سیسمونی فروشی تهران)
آویز تخت و کریر نوزاد
آویز ها هم مناسب برای استفاده در بالای تخت نوزاد, کالسکه و کریر می باشند. آویزها هم در دو نوع ساده و موزیکال وجود دارند. بعضی از مدلها گردان نیز هستند. گردش آویز و پخش آهنگ برای نوزاد بسیار جذاب است و به آرامش و خوابیدن نوزاد کمک می کند.

روروئک در خرید سیسمونی

روروئک نیز یکی از لوازمی است که در خرید سیسمونی اکثر والدین آن را تهیه می کنند. در خرید این وسیله معایب و مزایای آن را در نظر بگیرید. روروئگ برای کمک به راه رفتن کودک مورد استفاده قرار می گیرد. ولی جزء لوازم خطرناک به حساب می آید و بهتر است در حضور خودتان کودک را در آن بگذارید و بیشتر از سی دقیقه در روز از آن استفاده نشود. ( سیسمونی فروشی تهران )

لوازم تغذیه نوزاد

لوازم تغذیه نوزاد انواع شیشه شیر, سر شیشه, پستانک, فلاسک و ظرف غذای کودک و ..را شامل می شود.

شیشه شیر نوزاد (سیسمونی فروشی تهران)

شیشه شیر برای خوردن شیر, آبمیوه و دیگر مایعات برای همه نوزادان واجب است. و در خرید آن باید دقت بیشتری داشته باشید. شیشه شیر باید از مواد کاملا استاندارد و تائید شده ساخته شده باشد. همچنین فاقد هر گونه مواد شیمیایی و ماده مضر bpa باشد. و بر اساس جنس انواع مختلفی دارد:
شیشه شیر پلاستیکی: از جنس پلاستیکی و سبک و نشکن است و ارزان ترین مدل می باشد.
مدل شیشه ای: از جنس شیشه یا پیرکس است. سنگیتر و قیمت بالاتری دارد و احتمال شکستن نیز دارد.
شیشه شیر فلزی: دارای بدنه با جنس فلزی و نشکن است. سنگین تر و گران تر نسبت به مدلها دیگر است.
شیشه شیر ضد نفخ: از ورود هوا به معده نوزاد در هنگام شیر خوردن جلوگیری کی کند و مانع نفخ و دل درد نوراد می شود.
سر شیشه ها نیز انواع مختلفی داردند: سرشیشه استاندارد یا گرد, سری لاتکس, سری سیلیکونی, سری ارتودنسی, سری ضد نفخ تقسیم می شوند. همچنین مناسب با سن نوزاد نیز به سری جریان آهسته (یک قطره ) و جریان سریع (دو قطره) نیز دارند. ( سیسمونی غرب تهران )

صندلی غذای کودک

یکی دیگر از لوازمی که در خرید سیسمونی نوزاد اکثر پدر و مادرها آن را تهیه می کنند صندلی غذای کودک است. در خرید صندلی غذا نیز نکاتی را در نظر داشته باشید. صندلی غذا بهتر است قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا با تنظیم آن بتوانید صندلی را در کنار خود و یا پشت میز ناهارخوری بیاورید. قابلیت تنظیم پشتی در سه حالت برای راحتی کودک لازم است. داشتن چرخ به جا به جایی راحت آن کمک می کند. و اگر چرخ دارد باید قفل مطمئن نیز داشته باشد. قابلیت تا شدن نیز به حمل راحت آن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *