phoca thumb l objects nagsh 195 - ۷ نشانه پزشک بد (2)

۷ نشانه پزشک بد (2) ارسال دیدگاه

در متن قبلی به دو مورد از نشانه های پزشک بد و بی مسئولیت اشاره کردیم در ادامه موارد دیگر را بررسی می کنیم:
3. نداشتن دانش کافی
اگر متوجه شدید پزشک کودک شما تحصیلات تکمیلی ندارد و اطلاعات او به روز نیست، بدون شک باید او را عوض کنید. یکی از وظایف پزشکان دادن اطلاعات کامل، درست و به روز به بیماران است. وقتی خود پزشک اطلاعات درستی در دست ندارد، چگونه می‌تواند بیماری شخص را تشخیص دهد و درمان کند!

البته نباید انتظار داشته باشید پزشک به همه سوالات ذهن شما در مورد همه مشکلات فرزندتان پاسخ دهد. اما اینکه پزشک دنبال پاسخ آن‌ها برود و در ویزیت بعدی آن‌ها را به شما بگوید، چیزی است که می‌توان از یک پزشک خوب انتظار داشت.

اگر متوجه مساله نامربوطی شدید، مثلا، انجام یک آزمایش یا داروی نامربوط، حتما پزشک خود را عوض کنید. همه انسان‌ها ممکن است دچار اشتباه بشوند اما تکرار اشتباه نشان می‌دهد طرف اطلاعات و دانش کافی ندارد و این می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

4. پیشنهادهای اشتباه

پیش از انتخاب پزشک حتما در مورد او تحقیق کنید. به این توجه داشته باشید که برای درمان قرار است نزد پزشک بروید و اگر او دانش و علم کافی را نداشته باشد، نه تنها مشکل کودک شما برطرف نمی‌شود، شاید حتی موجب بد‌تر شدن احوال او نیز بشود. بنابراین انتخاب پزشک کارآمد و با تجربه بسیار مهم است.

از دوستان، آشنایان، همکاران و اعضای خانواده بخواهید تا پزشک کارکشته‌ای که می‌شناسند را به شما معرفی کنند. یا حتی از طریق اینترنت هم شاید بتوانید پزشک مناسب و قابل اطمینان پیدا کنید.

5. روابط و مدارک ناقص و بی‌پایه

اگر پزشک مدرک پزشکی از دانشگاه معتبر نداشته باشد یا ارتباطی با بیمارستان و تیم‌های بیمارستانی نداشته باشد، کمی مشکوک به نظر می‌رسد.

6. همیشه آزمایش و تست‌های بیش از حد می‌نویسد

پزشکان اصولا برای اطمینان بیشتر از سلامت کودک آزمایش‌های را می‌نویسند که باید انجام دهید. اما گاهی این کار بیش از اندازه ادامه پیدا می‌کند و به عادت همیشگی او تبدیل می‌شود. این به این مفهوم است که خودشان هم به تشخیص خود مطمئن نیستند. اگر به طور مثال، کودک سینه پهلو داشته باشد و پزشک تست اشعه ایکس بنویسد خیلی عجیب نیست اما اگر این مساله هر بار اتفاق بیفتد باید به او و تشخیصات او شک کنید.

7. برای وقت شما ارزش قائل نیست

چقدر باید در مطب دکتر منتظر بمانید؟ اصولا ۲۰ دقیقه انتظار منطقی است اما بیش از آن نه. اگر هنگام مراجعه به پزشک یک ساعت یا بیشتر معطل می‌شوید باید بدانید که آن پزشک برای بیماران خود ارزشی قائل نیست و باید او را عوض کنید.

بله! بعضی مواقع موارد اورژانسی پیش می‌آید اما اگر همیشه در مطب او ساعت‌ها وقتتان تلف می‌شود بهتر است دیگر به او مراجعه نکنید.

منبع:برترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 6 =